Flary Laserowe - Linia Świetlna Widoczna do 48 km w Powietrzu
Opis
 
Galeria Photo

flara_laserowa

                   

Flara Laserowa dla ratownictwa - generuje linię świetlną w powietrzu do 48 kilometrów. Kolor światła czerwony lub zielony.

Flary Laserowe rekomendowane są do:

- wskazywania drogi do lądowiska dla helikoptera, także w warunkach ograniczonej widoczności (mgła, deszcz, noc),

- wydzielania stref poszukiwawczych (podział na odcinki) i oznakowania obszaru akcji na  ziemi, na wodzie i pod wodą,

- wskazywania stref zrzutu dla samolotów,

- wskazywania miejsca akcji (np. w górach laserowa linia świetlna wskazująca miejsce prowadzenia akcji pozostałym ekipom podążającym na pomoc),

- wskazywania z daleka konkretnych miejsc (np. dowódca operujcy z ziemi kamerą termowizyjną wskazuje laserem miejsce gorące na dachu).

Sygnał widoczny w powietrzu z odległości  do 48km w nocy, w dzień dystans jest skrócony. Czas ciągłego działania od 5h do 72h (w zależności od typu lasera).  Waga około 170g. Długa żywotność diody lasera - do 5000h. Zasilane na  baterie CR123. Wodoodporna do 24 metrów. Umożliwia zlokalizowanie materiału typu "reflective" do 1,6 km. Flary Laserowe są niepalne i nie są niebezpieczne dla środowiska, Obudowa odporna na zadrapania i obicia wykonana z anodowanego Aluminium, co zapewnia odporność na korozję. Światło lasera nie wytwarza zagrożenia pożarowego (można kierować linię lasera w strefy zagrożenia wybuchem).

Flary laserowe zaprojektowano specjalnie do wysyłania sygnałów do statków powietrznych, wodnych, samochodów oraz ludzi (także pod wodą).

ŚWIATŁO LASERA NIE SZKODLIWE DLA OCZU (POWYŻEJ 4 METRA LICZĄC OD FLARY)

LASER NIE PRZESŁANIA POLA WIDZENIA ANI TEŻ NIE UTRUDNIA OBSERWACJI PILOTOWI

 

                                                         

Pliki do pobrania:
Rescue Laser Flare® Magnum - czerwony
Green Rescue Laser Flare® - zielony