Nosze Pneumatyczne API
Opis
 
Galeria Photo

Nosze pneumatyczne typu: API (all purpose inflatable) produkowane są na zlecenie firmy INTERVENT.pl w Anglii.

Nosze typu API zaprojektowane zostały do zastosowania w każdych warunkach terenowych i są najbardziej uniwersalnym produktem ratowniczym do bezpiecznego transportu poszkodowanych z możliwością nieprzerwanego udzielania I pomocy bez względu na scenariusz i miejsce akcji.

 

Nosze Pneumatyczne API mają solidną konstrukcję i przy tym są wyjątkowo lekkie, co umożliwia bezproblemowe przenoszenie jednej osobie, a także czyni je idealnymi do użycia w ciężko dostępnych i wąskich miejscach. Po spuszczeniu powietrza, nosze API zajmują niewiele miejsca i bez problemu mogą być przechowywane w małym pojeździe, łodzi, amfibii ARGOatv, helikopterze, czy w samolocie.

Nosze Pneumatyczne API mogą być nadmuchiwane z butli powietrznej, pompką, lub z kompresora i aby je rozstawić potrzebujemy kilkadziesiąt sekund. Jak tylko poszkodowany znajdzie się na noszach, może zostać transportowany (przeciągnięty) przez każdy teren, włączając w to śnieg, lód, wodę, piach, tereny podmokłe i bagna, mogą być ciągnięte w płaszczyźnie poziomej oraz pionowej, mogą też być użyte jak lekkie konwencjonalne nosze na lądzie. Nosze API posiadają dopuszczenie do podczepienia pod helikopter, zapewniają także bezpieczny transport  po przez "Breeches Bouy" ship-to-shore transit system (z lądu na okręt i odwrotnie).

Nosze pneumatyczne API dostarczane są z fabrycznie montowaną, termiczną osłoną, która zapewnia pełną ochronę poszkodowanego w wodzie, na lądzie i w powietrzu. Osłona posiada wbudowany przezroczysty wizjer w części twarzowej oraz dwustronnie działający suwak, aby umożliwić obserwację i szybki dostęp do poszkodowanego w każdej chwili.

Szybko rozstawiane.
Mogą być przenoszone w rękach, a także w plecaku.
Odpowiednie do użycia ze standardowymi twardymi deskami ratowniczymi.
Zawierają szybko łączone pasy (zgodnie z procedurą) do mocowania poszkodowanego w części tułowia i nóg, burty zabezpieczające boki oraz regulowany stabilizator głowy/szyi.
Spód noszy wykonano z kevlarowej powłoki wytrzymałej na tarcie i przecięcia.
Nie wymagają specjalnej konserwacji.

Nosze pneumatyczne API przeszły bardzo wymagające testy przeprowadzone przez górskie i przybrzeżne grupy ratownicze, które udowodniły ich mobilność transportową z minimalnym potrzebnym wysiłkiem ratownika oraz możliwość bezpiecznego obchodzenia się z poszkodowanym nawet w trudnych warunkach terenowych i atmosferycznych.

Nosze typu API zaprojektowane zostały do wszechstronnego zastosowania i są odpowiednie zarówno do ratownictwa wysokościowego, wodnego, lodowego, jaskiniowego, czy w wykopach. Mogą okazać się niezastąpione także podczas akcji ratowniczych w studniach, studzienkach czy innych miejskich zakamarkach.

Plik do pobrania:
Nosze pneumatyczne API